Informácie o aktivitách Klubu filatelistov 52 - 19 pri Posádkovom klube Trenčín
... ... ... ... ... ...

Trenčín navštívil americký astronaut plk. James P. Dutton
informácia bude ešte aktualizovaná

Plukovník Dutton pricestoval na oficiálnu návštevu Slovenska spolu so svojou manželkou Erin. Hlavným organizátorom celej ich návštevy bolo Kresťanské centrum Berea, o.z. spolu s Kultúrnym centrom Aktivity a Kresťanským zborom v Trenčíne. Počas pobytu v Trenčíne absolvoval plk. Dutton tri prednášky v Posádkovom klube.

obr.10159a obr.10159b
Posádka raketoplánu Discovery STS-131 a plk. Dutton pri autogramiáde v Trenčíne.
( po "kliknutí" sa foto zväčší )

Jammes P. Dutton má v Trenčíne veľa priateľov a preto sa rozhodol vziať so sebou počas svojho letu do vesmíru symbolicky aj malú vlajku Slovenskej republiky, erb mesta Trenčín, ako aj tričko s kresbou Trenčianskeho hradu. Tričko z Trenčína, ktoré mal oblečené na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS s uvedenými predmetmi, ako aj ďalšie suveníry venoval svojim priateľom a zástupcom príslušných organizácií počas troch prednášok v trenčianskom Posádkovom klube.

obr.10159c obr.10159d
Trenčianski filatelisti vydali k návšteve plk. Duttona poštový lístok s kašetom

Trenčianski filatelisti milo prekvapili astronauta USA

Mimo plánované akcie klubového života filatelistov sa vyskytla jedinečná príležitosť na propagáciu filatelie v dňoch 11. – 13. 7. 2010 pri návšteve astronauta USA plk. Duttona v Trenčíne. Z iniciatívy p. Karola Milana a Jozefa Koreného z klubu filatelistov 52-19 pri Posádkovom klube Trenčín ponúkli spoluprácu organizátorovi pobytu a osobnému priateľovi astronauta p. Jozefovi Abrmanovi, predsedovi Kresťanského zboru v Trenčíne, ktorá sa stretla s veľkým uznaním. K besede a autogramiáde plk. Duttna dňa 11. 7. 2010 v divadelnej sále Posádkového klubu zo širokou Trenčianskou verejnosťou pripravil p. Karol Milan príležitostný poštový lístok a kašet. Obidva materiály sa stretli s veľkým uznaním aj od astronauta USA a jeho manželky. Poštové lístky posielali deti z letného tábora Angličtina hrou z KC Aktivity Trenčín - Juh aj do USA. Autogramy pre všetkých členov KF i ďalších filatelistov zabezpečil aj p. Stanislav Martinák, vedúci Posádkového klubu Trenčín.

Súvisiace informácie :

  •  Americký astronaut James Dutton navštívil Trenčín
  •  James P. Dutton : Bolo to príliš vzrušujúce na to, aby sme sa báli


    <<<  späť
    Aktualizované 21. 7. 2010