Informácie o aktivitách a činnosti záujmových klubov a združení v Trenčíne
masový hrob masový hrob masový hrob

Kto je pochovaný na cintoríne v lesoparku na Brezine

V štyroch radách tabla sú zobrazené fotografie obetí, ktoré sa podarilo získať po oslobodení. Na ôsmych fotografiách sú zobrazené iba náhrobníky obetí, ktorých fotografie sa získať nepodarilo. Na poslednej fotografii je náhrobník spoločného hrobu 26 obetí, ktoré sa nepodarilo identifikovať počas exhumácie masových hrobov, odkrytých v lokalite Dušova dolina, Vápenica a Široké.

Obete z Breziny - 1. rad

Jozef ANČINA (25) z Trenčianskych Teplíc * Daniel BALÁŽ (39) a Anna BALÁŽOVÁ (41) z Nového Mesta n. Váhom * Martin BARTEK (38) z Hornej Súče-Dúbravy * Jakub BOŽÍK (57) z Malých Hostí okr. Topoľčany * Jozef ČERVENÝ (36) z Trenčianskych Teplíc * Gríša ČUDILOV, náhrobník sovietskeho partizána * Ján DERKA (39) z Trenčína-Kubry * Jozef ĎURČO (22) z Dubodiela * János FERENCZI (23) náhrobník partizána z Maďarska * Štefan GAŠPARÍK (29) z Moravského Lieskového.

Obete z Breziny - 2. rad

Jozef HAVLÍČEK (20) náhrobník českého partizána * Stanislav HLUBOCKÝ (36) zo Starej Turej * Andrej CHORVÁT (34) zo Starej Turej * Jozef CHRENKO (19) z Dubodiela * Ján JANÍK (49) z Dubodiela * Ondrej JÁŇA (22) z Košece okr. Považská Bystrica * Ján KAČÁNI (30) z Klenovca okr. Rimavská Sobota * Marusja KAMINSKAJA (24) z Minska - Bielorusko * James M. KIRCHHOFF (20) americký letec z Maguokete v štáte Iova (USA) * Gustáv KOŠTIAL (37) z Nového Mesta n. Váhom * Alexander KOTRAS (37) z Novej Bystrice okr. Čadca.

Obete z Breziny - 3. rad

Franz KOTZMAN (30) náhrobník partizána z Rakúska * Ján KOVARČÍK (33) z Trenčína * Pavel KULÍŠEK (47) z Višňového * Vojtech KURIL (34) z Dubodiela * Jozef LAMPER (23) z Priechodu okr. Banská Bystrica * Pierre LORREN (22) náhrobník partizána z Francúzska * Anna MAGULOVÁ (23) z okolia Banskej Bystrice * Rudolf PICHLER (23) zo Svinnej * Ján PODLUCKÝ (23) z Uhrovského Podhradia, okr. Topoľčany * Adam PORUBAN (31) z Trenčianskych Stankoviec * Gejza RAHL (36) z Trenčína *

Obete z Breziny - 4. rad

Eduard SEKERKA (48) z Valaskej Belej okr. Považská Bystrica * Ján SLÁVIK (24) z Bziniec pod Javorinou * Pavel SLÁVIK (23) z Bziniec pod Javorinou * Elena STANEKOVÁ (23) z Nového Mesta n. Váhom * František ŠKUBNÍK (33) z Trenčianskych Teplíc * Štefan ŠRAMKO (21) z Valaskej Belej okr. Prievidza * Rudolf ŠTEFANOVIČ (23) z Považskej Bystrice * Ján ŠTEFÁNIK (34) z Klenovca. okr. Rimavská Sobota * Ján VALKO (43) z Krivosúd-Bodovky * Jozef ZAMKO (24) z Medzilaboriec * Náhrobník 26 obetí, ktoré sa nepodarilo identifikovať.

Fotografiu tabla poskytlo Trenčianske múzeum
<<<  späť
Vložené 18. 5. 2011